Geleceğine Yön Ver

“Geleceğine Yön Ver “ konferansı 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Uluyazı kampüsü rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ülkemizin önde gelen firmalarından Gediz Ambalaj Genel Müdürü İsmail Hakkı Özdoğan, Gratis Mağaza Geliştirme ve Mimari İşler Direktörü Gökhan Cörüt, Akın Dil Eğitim Merkezi ve Yurtdışı Dil Okulları Sahibi Ahmet Akın ve dünyaca ünlü iş adamı ve ıslak mendilin mucidi Eczacı Ataman Özbay’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Daha sonra yapılan açılış konuşmalarının ilki Kariyer Yönlendirme Topluluğu Başkanı Can Berk Eflatun tarafından yapıldı.

Eflatun, topluluk olarak 5. Etkinliği gerçekleştirdiklerini ve amaçlarının öğrencilerin gelecek planlamalarına destek sağlamak ve gelecekte meslek seçerken ve planlama yaparken kafalarında oluşacak soru işaretlerine ışık tutmak olduğunu söyledi.

Topluluğun akademik danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş’ta yaptığı konuşmada “ Sevgili öğrenciler üniversiteler, hayalleri ve hedefleri olanlar için mükemmel bir arenadır. Bilinçli, erdemli, çalışkan ve ne istediğini bilenler hayatta daima kazanmışlardır. Hayatta imrenerek baktığınız insanların hikâyelerini dinlediğinizde; ortak temanın asla vazgeçmemek olduğunu görürsünüz. Sizlerde hayallerinizden ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Hayatta herkesin bir duruşu vardır ve bir duruşu olan insanların ise hikayeleri.. Ne iş yaparsanız yapın, ancak işinizi severek yapın. Kabul edelim ki hayat şartları çok ağır. Bu nedenle daha üniversitenin ilk yıllarında bilgi ve donanımınızı artırmak için size sunulan her imkânı fırsata çevirmelisiniz” dedi.

Açılışın son konuşmasını Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Arı yaptı.

“Bilgi çağındayız. Bilgi çağının fırsatları inanılmaz fırsatlar sunabiliyor, görmek önemli. Tarihsel sürece baktığınız zaman, işte bir sanayileşme süreci yaşadı dünyada.” Diyerek sözlerini başlayan Murat Arı, Bill Gates’in geliştirdiği kod sistemini ve Microsoft’u kurması sürecini katılımcılara anlattıktan sonra konuşmasının devamında “ Sanayileşmek önemli. Bilgi çağında çok az kişiyle çok büyük paralar elde edebiliyorsunuz. Şimdi biz bu yeniçağın içerisindeyiz ve hayal dünyanızdakini bir fikri gerçekleştirdiğiniz zaman bugünkü şartlarda o fikri dünya devi haline getirebiliyorsunuz.  İnsanı insan yapan değerlerle birlikte hareket ettiğiniz zaman, hiçbir çalışma karşılıksız kalmıyor. Fakat şunu bilelim; külfet olmadan nimet yok. Çalışacaksınız, zaman çok kıymetli.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Gediz Ambalaj Genel Müdürü İsmail Hakkı Özdoğan, Gratis Mağaza Geliştirme ve Mimari İşler Direktörü Gökhan Cörüt, Akın Dil Eğitim Merkezi ve Yurtdışı Dil Okulları Sahibi Ahmet Akın ve dünyaca ünlü iş adamı ve ıslak mendilin mucidi Eczacı Ataman Özbay kendi kariyer süreçlerini sunumlar eşliğinde öğrencilere anlatarak öğrencilere bilgi, birikim ve tecrübelerini aktardılar.

Soru cevap bölümün ardından program konuşmacılara plaket ve hediye takdimi ilke sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir