Gelecek Bilişimde

Uluslararası Ticaret Bölümü ve Kariyer Yönlendirme Topluluğu tarafından ortak düzenlenen “Teknoloji ve Bilişim Zirvesi Gelecek Bilişimde Etkinliği” 23 Ekim 2018 Salı günü Rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Arı, Prof. Dr. Muhammed Nuri Öner, Çankırı İŞKUR İl Müdürü Alim Çaycı, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı ve iki oturum halinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşmacı olarak ise revolutionDM isimli Performans Pazarlama, Danışmanlık Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan ve Akınsoft – Akınrobotics Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın seslendirilmesiyle işleyen etkinliğin açılış konuşmasını üniversitemiz İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Kariyer Yönlendirme Topluluğu Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş yaptı.

Karabaş konuşmasında “Üniversiteler bilginin üretildiği ve ülkenin en değerli varlıklarına yatırım yapıldığı yerlerdir. Tüm gayretimiz, gözbebeğimiz gençlerimizin ufkunu açacak ve vizyon katacak, farklı sektörlerden uzman isimlerle buluşturarak fayda yaratabilmektir. İnanıyorum ki; çoğunuz bu salondan, önemli kararlar alarak çıkacaksınız. Yakınlarda bir yerlerde kendi içinizden insanların başarı hikayelerini dinlemek, cesaretinizi artıracak. Unutmayalım ki; Bilgiden ve teknolojiden yoksun olan toplumlar, başka ülkelere esir olmaktan kurtulamazlar. Yıllarca sen yapamazsın, yapsan bile daha iyisini yapan var, ne gerek var diyenlere inat, hiçbir şey için geç değildir. Omuzlarınızda böyle bir sorumluluğu taşıyor olmak ağır olsa da, Sizlere duyulan güveni boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum.” dedi.

Dr. Öğretim Üyesi Selma Karabaş’ın ardından kürsüye gelen Rektör Yardımcısı prof. Dr. Muhammed Nuri Öner’de “ gelecek bilişimde diyoruz. Peki, bilişim nedir karşılıklı olarak bilme ve bilinme diyebiliriz kısaca. Yani günümüze gelirsek bilişim, çağımızda en önemli noktalardan biri. İlk bilgisayarını 24 yaşında Araştırma Görevlisi iken edinmiş bir akademisyen olarak şunu ifade etmeliyim ki günümüz nesli bilişim konusunda çok şanslı bir nesil. Şanslılar ama; bilişimi de doğru ve etkin kullanmak gerekir. Doğru ve etkin şekilde kullanılmazsa hayal ettiğimiz başarıya bilişim üzerinden ulaşamayız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra zirvenin ilk konuşmacısı revolutionDM isimli Performans Pazarlama, Danışmanlık, Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan, katılımcılara kendi kariyer yolculuğunu ve uzmanlık alanı olan Performans Pazarlama, , Danışmanlık, Dijital Pazarlama konu başlıkları konularında sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.

Bozan, sunumunun sonunda katılımcı öğrencilere dijital bir quiz testi yaparak başarılı olan ilk 3 öğrenciye çeşitli hediyeler verdi.

Zirvenin 2. Oturumunda Akınsoft – Akınrobotics Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın “ Teknoloji, Bilişim, İnsansı robotlar ve Gelecek” konu başlıkları sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi.

Program soru cevap bölümü ve zirve konuşmacılarına hediye ve teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Zirvede ayrıca katılımcı öğrencilere katılım sertifikası verildi.,