Ticaretin Devleri

“Ticaretin Devleri” temalı II. Kariyer Zirvesi Paneli Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

1.si 2017 Aralık ayında gerçekleştirilen panel Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Kariyer Yönlendirme Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Üyesi Dr. Selma Karabaş, Topluluk olarak tüm amaçlarının öğrencilerinin var olan enerji ve heyecanlarını açığa çıkarabilecekleri faaliyetlerde bulunmak olduğunu ifade ederek. “ Hayatta herkesin bir duruşu vardır ve duruşu olan insanların ise anlatabilecekleri bir hikâyeleri vardır. Bugün imrenerek baktığınız insanların yerinde yarın neden siz olmayasınız. Yeter ki isteyin, yeter ki farkında olun ve kendinize hedefler koyarak. Gereklerini yerine getirecek cesarete sahip olun ki sizin de bir hikâyeniz olsun” dedi.

Karabaş, Üretim ve tüketim olgularının dünya ticaretinde sınırların kalkmasıyla birlikte bir dönüşüme uğradığını, küreselleşmenin dünyayı tek pazar konumuna taşıdığını söyleyerek, “ Yeni ekonomi düzeni, bilginin işlenme sürecini hızlandırırken, akıllı teknolojiler ve yapay zekâ gibi sistemler, firmaların iş yapış tarzlarında değişim yapmasını gerekli kıldı.” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Arı’nın konuşmasının ardından Kariyer Topluluğu Başkanı Can Berk Eflatun’un kısa teşekkür konuşması sonrası panelin I. oturumunda E-İhracat Platformu İş Geliştirme Direktörü Ömer Nart ve SefaMerve.com Genel Müdürü Ömer Balkaya e-ticaret ve e-ticaretten e- ihracata dönüşüm alanında ki bilgi, birikim ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı.

Öğleden sonra ki II. oturumda ise E GLOBER Alibaba.com Türkiye Servisler Direktörü Levent Sevsay, Eselami Türkiye E-İhracat Sitesi CEO’su Samat Umırzakov ve İhracatı Geliştirme Merkezi genel Müdürü Murat Işık Geleceğin İhracat Kanalları konu başlığı altındaki sunumlarını yaptılar.

Kariyer Yönlendirme Topluluğu tarafından düzenlenen Ticaretin Devleri temalı II. Kariyer Zirvesi Paneli soru cevap bölümü ve katılımcı konuşmacılara hediye takdimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir