Vergi Bilinci ve Maliye Bakanlığında Kariyer Fırsatları Paneli 

Vergi Bilinci ve Maliye Bakanlığında Kariyer Fırsatları Paneli” Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selim Cengiz’in yaptığı panele konuşmacı olarak Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan, , Defterdarlık Gelir Müdürü İrfan Sezginer, Muhasebe Müdürü İlker Karakurt ve Defterdarlık Personel Müdürü Murat Kazak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan panelde konuşmacılar tarafından öğrencilere Vergi Bilinci ve Verginin Önemi, Verginin Tanımı ve Tarihçesi, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Teşkilatı Merkez ve Taşra Teşkilat yapısı ve Sayıştay Kanunu hakkında sunumlar eşliğinde bilgiler verildi.

Panel soru cevap bölümü ile sona erdi.

Kariyer Yönlendirme Topluluğu Başkanı Can Berk Eflatun geçtiğimiz hafta kutlanan Vergi Haftasının önemine binaen hem vergi bilincinin oluşturulması hem de konuya ilişkin eğitim alan öğrenci arkadaşlarının kariyerlerine ışık tutacak ve iş hayatında kendilerine tecrübe olacak bilgileri en yetkili ağızlardan almalarını sağlamak için böyle bir panel düzenlediklerini söyleyerek kendilerine destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı başta olmak üzere üniversite yönetimine ve Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Selma Karabaş’a teşekkür etti.

7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir